|

Haberler

Sosyal sorumluluk

Görme Engelli Aziz ve Dilek’e Destek Bilişim’den Sürpriz

Destek Bilişim sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde engelli arkadaşlara destek olmaya devam ediyor.

Zonguldak Terakki mahallesinde doğuştan görme engelli iki kardeş olan Aziz ve Dilek  e Destek bilişim olarak Talkback özelliklerini aktif ettiğimiz iki adet ZTE üretimi Vodafone Smart 6 telefon hediye ettik.

Görme Engelli Aziz ve Dilek’e Destek Bilişim’den Sürpriz

Destek Bilişim sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde engelli arkadaşlara destek olmaya devam ediyor.Zonguldak Terakki mahallesinde doğuştan görme engelli iki kardeş olan Aziz ve Dilek  e Destek bilişim olarak Talkback özelliklerini aktif ettiğimiz iki adet ZTE üretimi Vodafone Smart 6 telefon hediye ettik.

Android telefonların özelliği olan bu TalkBack servisi ; Ekrana dokundukça size hangi işlemi yapmaya çalıştığınızla ilgili sesli bilgi veren bu servis Görme engelliler için geliştirilmiş bir hizmettir. Bu sayede görme engeli olan kişiler yaptıkları işlemleri, ekranda dokundukları simgeleri sesli olarak geri bildirim alırlar ve işlemleri bu servis yardımıyla yapabilirler.

Aziz in ve Dilek’in telefonla iletişimlerini kolaylaştırabildiysek ve yaşamlarını  biraz renklendirebildiysek ne mutlu bize..
Geri Dön

Diğer haberler
Destek Bilişim’den eğitime büyük destek (06.06)
Tüm bekleyen cihazlarınızı tek bir mail de gönderiyoruz (27.04)
Radyo D Sabah programı sunucularından ünlü radyocu Polat Labar, (22.10)
Destek büyümeye devam ediyor (22.10)
2013 Yılının En İyi Teknik Servis Ödülü (21.08)
BENQ Ürünleri İçin Destek Bilişim Hizmetinizde (21.08)