|

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Cihazım arızalandı, ne yapabilirim?

Cevap: Size en yakın servisimize getirebilir veya Yurtiçi kargo ile servisimize gönderebilirsiniz. kargo alıcı kısmına 9020235 destekbilişim yazmanız yeterli olacaktır. En yakın servis bilgilerine http://www.destekbilisim.com/iletisim linkinden ulaşabilirsiniz. ‘Tarafınıza ulaştırılmasını istediğiniz adresinizi, iletişim bilgilerinizi, telefonunuzun detaylı arızalarını belirtmenizi, cihaza ait fatura fotokopisi ile telefonunuzun bilgilerini yedekleyerek” göndermenizi rica ediyoruz.

Soru: Servis e gönderilen cihazımın işlemlerinin bittiğini nasıl öğreneceğim?

Servimiz de işlem i biten cihazınız için sms yoluyla size hazır bilgisi verilecektir veya o anki durumunu alttaki link den takip edebilirsiniz.

http://www.destekwega.com/CustomerService/EndUser/ViewOrder.aspx

Soru: Cihazımın 15 haneli imei numarasına nasıl ulaşabilirim?

Cevap: Cihazınıza ait 15 haneli IMEI numarasını, cihazınızla *#06# yazıp öğrenebilirsiniz. IMEI numarasını, cihazınızın pil yuvasında veya cihaz kutusunun üzerinde görebilirsiniz.

Soru: Cihazımın şu an ki durumunu nasıl sorgulayabilirim?

Cevap: Telefonunuzun durumunu aşağıdaki linkden IMEI veya tamir sipariş numaranızı girerek öğrenebilirsiniz. http://www.destekwega.com/CustomerService/EndUser/ViewOrder.aspx

Soru: Servisinize bırakmış olduğum cihazımı benim dışımda başkası teslim alabilir mi?

Cevap: Servisimize onarım için bıraktığınız cihazınızı sizin haricinizde servis formu ile başkası teslim alabilir. Servis formu yoksa  ve başkasının teslim almasını talep ediyorsanız, Kimlik fotokopinizin altına; kişinin isim ve soyisminin yer aldığı ve sizin isim soyisim ve imzanızın yer aldığı talimat yazısını yazarak, teslim alacak kişi ile servisimize ulaştırmanız gerekmektedir. Aksi halde teslimat işlemi gerçekleştirilememektedir.

Soru: Cihazımın garanti süresi doldu. Hizmet alabilir miyim?

Cevap: Teknik servislerimizde garanti süresi dolmuş cep telefonlarına ücret dahilinde servis hizmeti sağlanabilmektedir. Telefonunuzu servisimize ulaştırdığınız taktirde detaylı incelenerek ücret konusunda ileteceğiniz GSM numarası aranarak ya da SMS yolu ile bilgilendirme yapılacaktır. En yakın Destek Bilişim servisimize http://www.destekbilisim.com/iletisim linkinden ulaşabilirsiniz.

Soru: Cihazımı bayiye teslim ettim servisinizden teslim alabilir miyim?

Cevap: Bayinizden, telefonunuzu teknik servisimizden alabileceğinize dair resmi bir yazı aldıktan sonra kimlik belgeniz ile servisimize başvurup telefonunuzu teslim alabilirsiniz.

Soru: Telefonum kayıp ya da çalındı, nereye başvurmalıyım?

Cevap: Kayıp/Çalıntı ihbarı yapabilmek için hat sahibinin, Telekomünikasyon Kurumu Bilgi İhbar Merkezi‘ nin 444 9 777 ve 0312 232 23 23 numaralı telefonlarını bizzat araması gerekmektedir. Bilgi İhbar Merkezi 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca savcılığa başvurarak ihbarda bulunabilirsiniz.

Soru: Telefonumum Telekomünikasyon Kurumuna kayıtlı mı?

Cevap: Telefonunuzun Telekomünikasyon Kurumunda kayıtlı olup olmadığını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama adresine telefonunuza ait 15 haneli IMEI numarasını https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama girerek sorgulayabilirsiniz. İmei numarasını telefonunuza *#06# yazıp öğrenebilirsiniz.

 

Soru: Yedek parça (pil, kapak v.b) satın almak istiyorum, nereden temin edip, fiyatını öğrenebilirim? 

Cevap: Talebinizi sitemizden “Yedek Parça Talep Formu” doldurarak iletebilirsiniz. http://www.destekbilisim.com/online-islemler/yedek-parca-talebi

Soru: Cihazım klonlandı, Ne yapabilirim?

Cevap: Cep telefonunuza ait fatura, kimlik fotokopisi ve alttaki link den indireceğiniz taahhütnameyi eksiksiz doldurarak klontalebi@destekbilisim.com adresine mail gönderebilirsiniz. Eşleştirme işlemi BTK tarafından yapılarak ilgili GSM hattı ile kullanmaya devam edebileceksiniz.

Klon taahhütname: indir

Soru: Cihazımın tamir bedelini ödemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap: Ödeme seçeneklerimiz aşağıda belirtilmiştir.

Kredi kartı ile ödeme;

http://www.destekwega.com/CustomerService/EndUser/ViewOrder.aspx

EFT ve Havale ile ödeme;

Banka Bilgileri:
Alıcı Adı: Destek Bilişim
Finansbank- Sanayi Bostancı Şubesi (01036)
IBAN: TR180011100000000018181379

Soru: Telefonuma “Cihazınız kayıt dışı kapanacaktır” mesajı geldi. Ne yapmalıyım?

Cevap: Bu mesaj Telekomünikasyon Kurumu tarafından bilgilendirme amaçlı gönderilmektedir. Servisimizde anakart değişimi yapılan cihazların yeni imei numaraları Telekomünikasyon Kurumuna bildirilmektedir. Size bu mesaj ulaştığında TK kaydının yapılması ve sorunsuz kullanıma devam edebilmeniz için cihazınıza ait 15 haneli yeni imei numarasını Klontalebi@destekbilisim.com adresine mail gönderebilirsiniz. Kayıt işlemleri 48 saat içerisinde aktif edilmektedir.

Soru: Cihazımdaki bilgilerin yedeklenmesi/saklanmasını istiyorum, Ne yapmalıyım?

Cevap: Servisimizde bilgi yedeklenme/saklama işlemi yapılmamaktadır. Bu işlem kullanıcı sorumluluğundadır.

Soru: Servis Bakım ücreti alıyor musunuz?

Cevap: Yapılacak işlem ve değişecek parça için ücretlendirme yapılmaktadır. Servis Bakım ücreti alınmamaktadır.